1

Problemy z potencją dotyczą bardzo dużej liczby mężczyzn w Polsce. Niestety, z powodu wstydliwego charakteru tych dolegliwości, tylko niewielki odsetek panów rozpoczyna leczenie. Jakie mogą być przyczyny kłopotów? Jakie leki na potencję stosować?

Problemy ze wzwodem mogą być spowodowane chorobami prostaty. Gruczoł krokowy ma kilka centymetrów średnicy i ściśle otacza cewkę moczową. Prostata produkuje płyn, który jest istotnym składnikiem spermy, ponieważ nadaje jej odpowiednią, płynną konsystencję. Gruczoł krokowy naturalnie powiększa się wraz z wiekiem, jednak w niektórych przypadkach może negatywnie wpływać na funkcje seksualne i utrudniać oddawanie moczu. Stopniowe powiększanie się tego gruczołu następuje w niektórych przypadkach już po 40 roku życia. W momencie osłabienia funkcji seksualnych na skutek przerostu prostaty zaleca się stosowanie odpowiednich leków na potencję umożliwiających odbycie stosunku, np. apcalis.

Wielu mężczyzn cierpi na przewlekłe zapalenie prostaty. Objawami tego schorzenia są między innymi częste oddawanie moczu, ból, podwyższona temperatura ciała. Zapalenie gruczołu krokowego powoduje obniżenie popędu seksualnego oraz utrudnia uzyskanie i utrzymanie erekcji. Zapalenie o charakterze ostrym zdarza się stosunkowo rzadko. W takiej sytuacji objawy są dużo bardziej nasilone. W obu przypadkach doraźnie można zastosować leki na potencję, które umożliwią odbycie stosunku.

Oczywiście najlepszym wyjściem jest skorzystanie z wizyty u specjalisty, który zbada gruczoł krokowy przez odbytnicę oraz zaleci odpowiednie badania krwi. Prostatę można zbadać dokładniej za pomocą USG oraz biopsji.

Problemy ze wzwodem są dla panów bardzo wstydliwe, absolutnie nie powinny być jednak lekceważone. Nieleczone dysfunkcje seksualne mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *