marihuana a seks

Palenie marihuany a seks

Jeżeli palisz marihuanę to być może ciekawi Cię to, czy ma ona jakiś wpływ na seks. W tym artykule przedstawimy parę informacji na temat marihuany. 

Niektórzy twierdzą, że pomaga ona na wszystko, drudzy – przeciwnicy, że bardzo szkodzi. Jaka jest prawda? Krąży na ten temat wiele opinii. Palacze mają wyrobione zdanie na ten temat na podstawie swoich obserwacji. A często twierdzą oni, że marihuana pozytywnie wpływa na potencję oraz jakość stosunku. Nie jest jednak tak różowo, bo jest to indywidualna kwestia, zależna od organizmu.

Naukowcy prowadzili w tej sprawie badania i udało się określić pewnie dwie grupy i reakcje organizmu.

Jeden raz nie zaszkodzi

Osoby które nie palą marihuany często, a w bardzo długich odstępach mogą zaobserwować pozytywne zmiany takie jak  „wyluzowanie”, relaks, wzmożone odczuwanie przyjemności, opóźnienie wytrysku u mężczyzn. Jednak jest jeszcze druga grupa ludzi która na podstawie badań prowadzonych od lat 70 pokazuje coś innego.

Co z nałogowcami

Systematyczne palenie marihuany daje nam zgoła inne efekty. Ponieważ negatywnie wpływa na nasze zdrowie, życie seksualne oraz płodność. Na dłuższą metę jak widać nie polecam stosować takiego sposobu na rozluźnienie i dłuższy seks.

Na podstawie badań udało się ustalić, że marihuana obniża poziom testosteronu, przez co zapewne doprowadzi nas do zaburzeń erekcji.

Zaburzenia hormonalne oraz osłabienie przekaźnictwa nerwowego, które wcześniej było odpowiedzialne za przyjemne uczucie wyluzowania, z czasem prowadzi do zaburzenia wytrysku, aż do jego całkowitego zahamowania.

Badania wykazały takie same wyniki z wielu klinik na całym świecie. Wpływ marihuany na układ hormonalny został udowodniony i bardzo dobrze udokumentowany.

Na koniec

Paląc często marihuanę grozi nam obniżenie produkcji testosteronu, zahamowanie układu nerwowego. W konsekwencji dochodzi do obniżenia libido, zwiększenia progu pobudliwości, zaburzeń erekcji i wytrysku oraz niepłodności.

This article has 1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *